מחלקה סיעודית רום גני זהב

טיפול בחולי אלצהיימר

אין דבר קשה יותר מאשר לראות אדם יקר לנו הולך ודועך לאיטו. מחלת האלצהיימר היא אחת המחלות הקשות ביותר כיוון שהיא הופכת גם את האנשים החזקים והאיתנים לחלשים ונזקקים. המחלה פוגעת בתאי המוח והורסת אותם לאט לאט עד שהיא מביאה את האדם הסובל בה למצב חסר אונים בו הוא אינו זוכר מי הוא, מהים הסובבים אותו או היכן הוא נמצא בעולם. מדובר בהתמודדות לא פשוטה הן עבור החולה והן עבור בני המשפחה אשר מטפלים בו. על מנת להתמודד עם המחלה בצורה הטובה ביותר חשוב מאוד להבין תחילה במה בדיוק מדובר ולהכיר אותה לעומקה. במאמר הבא תקבלו את כל המידע לו אתם זקוקים.

טיפול בחולי אלצהיימר

מהי מחלת האלצהיימר?

אלצהיימר היא אחת המחלות היושבות תחת הקטגוריה של דמנציה (מידע על טיפול בחולי דמנציה). זוהי מחלה אשר באה לידי ביטוי בהתדרדרות איטית אך בלתי נמנעת של התפקודים הקוגניטיביים וכן המנטליים של הלוקה בה עד אשר היא מביאה אותו למצב של תלות גמורה במטפל. מחלה זאת שכיחה בקרב האוכלוסייה המבוגרת וקצב ההתקדמות שלה משתנה בין אדם לאדם. לצערנו, עד היום לא נמצאה כל תרופה על מנת להתמודד עם המחלה אך טיפול בחולי אלצהיימר איכותי ומקצועי יעזור לחולה לעבור את ימיו בצורה טובה יותר. המחלה מתפתחת במשך שנים ובמרבית המקרים ניתן לראות לה סימנים מוקדמים עוד בגיל מעט צעיר יותר ביניהם שינויים קיצוניים בהתנהגות, בעיה בזיכרון לטווח קצר וכן שינויים פסיכולוגיים ביניהם שינויים קיצוניים במצב הרוח של החולה.

טיפים לטיפול בחולי אלצהיימר

אמנם למחלת האלצהיימר אין כל פתרון חד משמעי אך ניתן להקל על סבלם של החולים במחלה במספר דרכים:

  • בראש ובראשונה הכירו בכך שמדובר במחלה לכל דבר. פעמים רבות בני המשפחה מזלזלים באלצהיימר אך חשוב להבין כי מדובר במחלה לכל דבר ועל כן חשוב לטפל בכך כבר בשלבים הראשונים.
  • חשוב מאוד להתייעץ עם מומחה בתחום על מנת לזהות את השלב בו נמצאת הדמנציה וכך להתאים לה את הטיפול המדויק ביותר שייתן לחולה את המענה לו הוא זקוק בדיוק בשלב זה.
  • אחת הדרכים הטובות ביותר לטפל בחולי אלצהיימר היא לשלבם בבית אבות סיעודי בו הם יוכלו לקבל מענה איכותי ומקצועי בכל שעה במהלך היום. בתי אבות סיעודיים מציעים טיפול בחולי אלצהיימר תואם מחלה ויוכלו לספק לחולה הן את הטיפול לו הוא זקוק והן חברה שחשובה לא פחות.