מחלקה סיעודית רום גני זהב

חוגים לגיל השלישי שחשוב שיהיו בבית אבות

הבחירה בבית אבות עבור בן המשפחה הקשיש כרוכה בהרבה מאוד פרמטרים מהותיים כמו רמת החדרים, מקצועיותו של הצוות במקום, מספר המחלקות הקיימות בבית האבות, וכן גם מערך הפעילויות היומיומי המוצע לרווחת הדיירים. כיוון שדיירי בית האבות מבלים את כל שעות היום בין כתלי בית האבות, חשוב לוודא כי בית האבות הנבחר מציע לדיירים מגוון רחב ואיכותי של פעילויות וחוגים לגיל השלישי שיעשירו את חיי היומיום שלהם.

בין שלל פעילויות הפנאי והחוגים לגיל השלישי, כדאי לוודא כי מתקיימים החוגים החשובים באמת שיוכלו לתרום רבות לאיכות חייו של הקשיש בבית האבות. ריכזנו במאמר הנוכחי כמה מהפעילויות הבולטות שמתקיימות בבתי אבות איכותיים, המעלים את רמת החיים וההנאה של הדיירים ממקום מגוריהם.

חוגים לגיל השלישי שחשוב שיהיו בבית אבות

חוגים והתעמלות גופנית לגיל הזהב

ידוע כי לפעילות גופנית יש חשיבות עליונה בשיפור הבריאות והתפקוד הגופני, ולכן חוג התעמלות גופנית הינו חוג בסיסי ומהותי שצריך להיות בכל בית אבות. כמובן שהחוג הספורטיבי יותאם לבני גיל הזהב עם תרגילים המתחשבים במצב הבריאותי-תפקודי של כל דייר, בין אם מדובר על חוג פילאטיס למבוגרים לחיזוק והארכת השרירים, התעמלות המחזקת את העצמות במקרה של אוסטאופורוזיס, או כל פעילות גופנית אחרת המתבצעת בעוצמה מתונה לצורך שיפור זרימת הדם.

פעילויות חברתיות קבוצתיות

ההווי החברתי בבית האבות תורם רבות לאיכות החיים של הדיירים, כיוון שהם מוקפים כל העת בחברים בני גילם הזקוקים לפיתוח החיים החברתיים. לכן חוג הכולל פעילות חברתית הנעשית בקבוצה יכולה לתרום לפעילות הקוגניטיבית של כל קשיש, אם באמצעות השתתפות בדיונים על נושאים אקטואליים, הקשבה להרצאות בנושאים שונים, חוגי משחק ופנאי של קלפים, משחקי לוח ובינגו הנערכים בזוגות או קבוצות וכן פעילויות חברתיות נוספות.

חוגים לגיל השלישי – חוגים טכנולוגיים בסיסיים

העידן הטכנולוגי מתקדם בצעדי ענק בכל יום, ולכן אין כל סיבה שגם בני הגיל השלישי ייחשפו אל היתרונות שיש לטכנולוגיה להציע להם. לכן חוגים טכנולוגיים המתקיימים בבית האבות יכולים לתרום ליכולות של כל דייר, ובאמצעותם הם יוכלו לרכוש מיומנויות חדשות ושימושיות כמו חוג להכרת המחשב, חוג לשימוש בטלפון חכם או מחשב לוח, חוג להכרת האינטרנט וכו'. 

בדרך הזו הקשישים לומדים כיצד לבצע פעולות טכנולוגיות בעצמם כמו שליחת הודעות ותמונות למשפחה, ביצוע שיחות וידאו עם הנכדים וכל פעולה אחרת שתאפשר להם להרגיש קרובים למשפחה.

חוגים לגיל השלישי – חוגי תרבות ופנאי

גם חוגים תרבותיים יוכלו להעשיר את שגרת היום של הדיירים בבית האבות, אם באמצעות צפייה משותפת בסרט, השתתפות בסדנה קבוצתית הכוללת הרצאה ודיונים, וכן גם צפייה בהצגות שהיא אחת מפעולות הפנאי האהובות ביותר על בני גיל הזהב. ישנם בתי אבות המארחים הצגות בין כתלי המקום במהלך השנה, או בתי אבות המציעים לדיירים נסיעה אל תיאטרון וחוויה של בילוי תרבותי מלא – כמובן בהתאם לעצמאותו ויכולות הניידות של כל דייר, והאפשרות לנסיעה משותפת ברכב הסעות.

רום גני זהב גאים להעניק לדיירי מגוון חוגים לגיל השלישי להעשרה, רכישת כישורים חדשים ופעילויות חברה.

אולי יעניין אתכם גם: מהי מחלקה סיעודית בבית אבות?