מחלקה סיעודית רום גני זהב

5 דברים חשובים שיהיו בבית אבות סיעודי

ההחלטה להעברתו של בן המשפחה הקשיש אל בית אבות סיעודי איננה פשוטה כלל וכלל, הן עבור הקשיש שרמת התפקוד הגופני שלו נפגעה והן עבור בני המשפחה הקרובה שנאלצים להוציא את יקירם ממקום מגוריו.

על אף ההחלטה הלא קלה הזו, אין ספק כי זהו פתרון אידיאלי ויעיל לצורך שמירה על בריאותו של בן המשפחה הסיעודי הזקוק לסיוע רפואי צמוד.

כיוון שבני המשפחה אינם מחזיקים בידע הדרוש לתמיכה הסיעודית-מקצועית הנכונה, הרי שמעבר אל בית אבות סיעודי הינה ההחלטה הטובה ביותר לצרכיו של בן המשפחה.

לפני שבוחרים בית אבות סיעודי אליו הקשיש יעבור, כדאי לוודא כי מתקיימים בו כמה פרמטרים מהותיים שיעידו אל טיבו ומקצועיותו: 

5 דברים חשובים שיהיו בבית אבות סיעודי

חדרים מאובזרים ונוחים לרווחת הדיירים

על מנת שהקשיש יסתגל במהרה לביתו החדש בבית האבות, יש לוודא כי חדרי הדיירים מאובזרים ונוחים למגורים וכוללים מיטה מתכווננת, ציוד רפואי נגיש ליד מיטתו של הדייר, וכן אבזור סטנדרטי הדרוש לחדרי מגורים כמו:

  • ארון בגדים
  • שידת לילה
  • מיזוג
  • חדרי שירותים ומקלחת וכו'.

בתי אבות עם מחלקה סיעודית הכוללים מספר חדרים מצומצם יעידו לרוב על מקום יוקרתי, כיוון שהדגש מושם על רווחתם של הדיירים עם חדרים מעוצבים וגדולים במיוחד בסטנדרט של בתי בלון, בהם אין ספק כי כל דייר ירגיש בן בית כבר מהיום הראשון.

אווירה ביתית ומערך מגוון של פעילויות חברתיות

המעבר אל בית אבות סיעודי יכול לתרום לחיים החברתיים של הקשיש, כיוון שהוא מוקף כל היום באנשים בני גילו הנהנים בכל יום מפעילויות חברתיות מגוונות.

לכן כדאי לבדוק האם בית האבות הסיעודי מציע מערך חוגי העשרה ופעילויות מעשירות להנאת הדיירים בכל יום, האם ישנן פעילויות המותאמות למצב התפקודי של דיירים המרותקים למיטה, ואם מגוון הפעילויות מועברות בליווי ופיקוח מקצועי של מרפאות בעיסוק המתמחות בטיפול עם קשישים בני גיל הזהב.  

צוות מקצועי ומסור מסביב לשעון

לרשותם של הדיירים בבית האבות עומד צוות מקצועי ומנוסה הכולל אנשי מקצוע מתחום הרפואה כמו רופאים, אחיות וכן אנשי צוות מעולמות הבריאות כמו דיאטנים, פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאליים וכו'.

בכדי שהדיירים ירגישו כמו בבית, תפקידו של הצוות המקצועי להעניק להם את היחס והכבוד הראוי, לעמוד לצידם בכל שעה משעות היום, וכן להעניק להם את הטיפול והתמיכה הנפשית-פיזית בהתאם לצרכים האישיים של כל דייר לשמירת איכות החיים. 

זמינות גבוהה עבור מגוון רחב של דיירים חדשים

בין אם הקשיש זקוק לבית אבות סיעודי לתקופה קצרה לצורך החלמה, או שעולה הצורך במציאת בית אבות מתאים באופן מיידי – כדאי למצוא בית אבות איכותי המציע זמינות גבוהה ואפשרות קבלה מהירה, כדי להציע מענה מקצועי ויעיל עבור הצרכים הבריאותיים של בני הגיל השלישי.

רישיון ופיקוח מטעם משרד הבריאות

היבט נוסף וחשוב נוסף נוגע לרישיון שמחזיק בית האבות הסיעודי, כיוון שבית אבות איכותי ומומלץ הוא כזה הנמצא תחת פיקוח של משרד הבריאות ופועל על פי הנחיות מוסדרות המעניקות לדיירים הגנה מלאה.

בחירת שירותי סיעוד פרטיים ליקיריכם אינה החלטה שלוקחים בקלות דעת. אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ונשמח לייעץ ולהשיב לכל שאלה בנושא על בחירת בית אבות סיעודי.