מחלקה סיעודית רום גני זהב

מרכז החלמה רפואי

אנשים רבים ובעיקר בני הגיל השלישי, זקוקים לעתים לשהייה בבית- מרכז החלמה רפואי אשר בו יוכלו להתאושש ולהשתקם לאחר פרוצדורות רפואיות קלות או מסובכות.

מדובר באנשים הנזקקים לסיוע סיעודי בשל מגבלה כלשהי ומשפחתם אינה מסוגלת או יכולה לטפל בהם או אנשים עריריים ללא מטפל בביתם, השבים מניתוח או מהליך רפואי וזקוקים למנוחה ושלווה מלאים. 

את כל אלה אפשר לקבל במקום מקצועי שיש בו מחלקה למחלימים, כולל כל הטיפולים השיקומיים והמקצועיים הדרושים.בדרך כלל הם מגיעים למקום להחלמה אחרי ניתוח או הליך מורכב. הם יקבלו במרכז שיחות עם עובדת סוציאלית, פיזיותרפיה, ליווי צמוד של קלינאית תקשורת או ריפוי בעיסוק לצורך החזרת היכולות הקוגניטיביות שלהם במידה ונפגעו.

תרחישים רפואיים דורשים מנוחה, שלווה ושיקום ברמה גבוהה

באופן טבעי אחרי הליכים רפואיים ובעיקר בקרב בני הגיל השלישי, דרושה תמיכה ועידוד של החולים כדי שיוכלו לשוב לעצמם במהרה. כאשר מדובר באנשים המתגוררים בגפם- קשה להם על אחת כמה וכמה לחזור לעצמם.

הם עלולים אף לסבול בנוסף לכאבים פיזיים כתוצאה מניתוח למשל, מבדידות קשה וזו עלולה לדרדר את מצבם. משום כך משפחות רבות שוכרות חדר באיזה מרכז החלמה רפואי מומלץ, אשר יעניק ליקיריהם את כל הדרוש להם.

ראשית- העובדה שהם לא לבד כבר מנחמת ומחזקת אותם ובחברת אחרים הם יחושו חזקים ומוגנים יותר. לכך אפשר להוסיף את הצוות הרפואי המקצועי במקום, אשר ידאג לטפל בכל מחסורם כולל בהמשך הטיפול הרפואי לו הם זקוקים.

מרכז החלמה רפואי אחרי ניתוח

כל מי שנזקק למנוחה או שיקום אחרי ניתוח, יכול למצוא מקום המהווה מרכז החלמה רפואי, בו הוא יוכל לשהות כמה שיידרש עד אשר ישובו אליו כוחותיו.

בנוסף לטיפול הרפואי לו נזקקים המחלימים, דואגים אנשי הצוות הכוללים עובדת סוציאלית, פיזיותרפיסטית ומרפאה בעיסוק לקדם את החולה בהיבטים שונים. להעניק לו תעסוקה הולמת שמטרתה היא גם לשפר את התפקוד הגופני, המנטלי והקוגניטיבי שלו. 

העובדה שבמקום נמצאים כל העת אנשי צוות בהם ניתן להיעזר 24 שעות ביממה, כולל פיקוח של רופא, קבלת ארוחות מותאמות אישית וחוגים מקל מאוד על החולים בהחלמה ובשיקום.

טיפול מכובד לבני הגיל השלישי

במקום שהוא מרכז החלמה רפואי, יכולים המשתקמים לסמוך על הצוות המטפל ולקבל סיוע כאמור 24 שעות ביממה אם זה בדיקת רופא, בדיקות יום יומיות של לחץ דם, סכרת ועוד והתייחסות ספציפית לפגיעה בגינה עבר החולה הליך רפואי.

כך מרגישים המשתקמים שהם בידיים טובות, שהם לא לבד ושהם יכולים לסמוך על אנשי הצוות בכל מה שקשור לבריאות, לתזונה ולפעילות שלהם.

כאשר הם חשים מפוחדים או בודדים, תתמוך בהם עובדת סוציאלית בשיחות. הם יעשו תרגול בשיתוף פיזיותרפיסט לשיפור תפקוד איברים פגועים לצורך החלמה, ישתתפו בחוגים וייהנו תוך כדי תהליך השיקום מכל מה שמציע המקום.

אנחנו מקבלים למחלקות הסיעודיות שלנו גם אנשים הזקוקים להחלמה ושיקום, גם לתקופות קצרות.