מחלקה סיעודית רום גני זהב

מחיר סיעוד פרטי: כמה עולה סיעוד פרטי?

משפחות רבות בישראל מתלבטות בשאלה – כמה עולה סיעוד פרטי ואיזה סוג של סיעוד פרטי מתאים לבני המשפחה הסיעודיים שלהם. כיום, כדי לטפל בבן משפחה סיעודי במסגרת ביתית, עם בני משפחה, צריך משאבים, שכן המדינה לא ממש מציעה תמיכה הולמת. גם אופציות אחרות של טיפול סיעודי פרטי לא מתאימות לכל אחד.

אז מהן האפשרויות?

מחיר סיעוד פרטי: כמה עולה סיעוד פרטי?

כמה עולה סיעוד פרטי עם עובדים זרים?

כדי לשמור על מסגרת חיים שגרתית ונורמלית, מרבית המשפחות שמחליטות להשאיר את המטופל הסיעודי בביתו, נזקקות לשירות של עובדים זרים. זהו פתרון מתאים למשפחות רבות, כאשר אין בני משפחה פנויים לצורך תפקיד זה.

אבל העסקת עובד זר מגיעה עם התלבטויות לא פשוטות בפני עצמה – קשה למצוא אדם מתאים, אמין ואיכותי לתפקיד, שגם יכול להתגבר על קשיי התקשורת. העלויות לא נמוכות במיוחד ולא תמיד מוצאים מטפל שיכול לתת מענה מקצועי והולם לכל צרכי המטופל.

לבסוף, מטופלים סיעודיים נזקקים לעיתים קרובות לטיפול יותר מקצועי, כמו טיפול של אחות סיעודית, או אמצעים מקצועיים אחרים המשפיעים ישירות על איכות החיים של המטופל, כמו פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, תעסוקה להפגת הבדידות ועוד.

משום כך, עלויות של סיעוד פרטי בבית עשויות להיות הרבה יותר גבוהות ממה שנראה בהתחלה.

כמה עולה סיעוד פרטי בבית אבות מתאים?

נתחיל דווקא עם החסרונות: 

  • קשישים וחולים סיעודיים לא תמיד מוכנים לעבור לבית אבות. לכן, כדאי לבצע תהליך של הכנה רגשית לקראת המעבר.
  • עלויות של בית אבות איכותי הן לא נמוכות במיוחד.
  • מוסדות סיעודיים ברמה נמוכה לעיתים מעניקים למטופל טיפול מינימלי ולא אישי.

אבל למרות האמור מעלה, בית אבות יכול גם להיות פתרון מושלם למי שמחפש עבור בני משפחתו סיעוד פרטי איכותי:

  • קיימים בתי אבות יוקרתיים ואיכותיים, בהם מקבלים המטופלים איכות חיים גבוהה וטיפול מסביב לשעון.
  • בתי אבות איכותיים מעסיקים גם עובדת סוציאלית, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים וכל מה שצריך כדי להעניק טיפול סיעודי מקיף ואחראי, כולל מעקב רפואי קבוע.
  • בית אבות שמעניק גם טיפול סיעודי, יכול לקבל את המטופל ביחד עם בן/בת הזוג, גם אם אלה אינם סיעודיים – כדי לעזור לשפר את איכות החיים של המטופל ולהעניק לו תחושה טובה.

אז כמה זה עולה?

מגוון רחב של אפשרויות בחירה עשוי להיות מבלבל, אך בסיכומו של דבר, עלויות סיעוד פרטי הן כמעט זהות, בין אם המטופל נשאר בבית ובין אם שולחים אותו לבית אבות איכותי, מתאים לצרכים שלו.

לסיכום, כדי להבין כמה עולה סיעוד פרטי, לפי הצרכים הספציפיים שלכם, כדאי לבדוק ישירות מול בית אבות, או מול מטפלים סיעודיים פרטיים, שיתמחרו לכם את הטיפול בהתאם לצרכי המטופל. יחד עם זאת, כדאי לקחת בחשבון את היתרונות המשמעותיים של מעבר לבית אבות סיעודי, כאשר משקללים את הצעות המחיר.

לקבלת תמחור מותאם אישית ומידע נוסף – צרו איתנו קשר!