מחלקה סיעודית רום גני זהב

היתרונות המרכזים בבתי אבות הקרובים לביתך

בית אבות קרוב לבית הוא בחירה אידיאלית – ללא כל ספק.

מצב זה של בית אבות בסביבה מוכרת יש אינספור יתרונות, שבגללם כדאי להשקיע ולחפש דווקא בית אבות קרוב לביתך. 

רום גני זהב מקפידה להעניק לדייריה מגוון שירותים ברמה גבוהה, עם כל היתרונות שאפשר להציע. לכן אנחנו גם מקפידים, בנוסף לכל שאר היתרונות שלנו, לאפשר לכם לבחור בתי אבות קרובים לבית.

אז מה אתם מרוויחים מזה שבית האבות קרוב לביתכם?

בית אבות קרוב לילדים

אצל רבים מהדיירים שלנו, הסוגייה המרכזית היא קרבה למשפחה הראשונית, בדגש על הילדים. בית אבות קרוב לבית לרוב מאפשר גישה נוחה של הילדים אל בית האבות. קרבה גיאוגרפית מאפשרת להם להגיע לבקר לעיתים יותר קרובות ולכן גם מאפשרת לדיירים שלנו להסתגל יותר בקלות לסביבה החדשה ולהנות מן השהות בבית האבות.

קרוב לסביבת מגורים מוכרת

החיים לפני בית אבות הם בדרך כלל חיים מלאים בפעילות – קנייה בחנויות שכונתיות, מפגשים עם חברים ושכנים, טיולים בשכונה ועוד.

לכן אנו רואים חשיבות רבה במעבר לבית אבות שנמצא בסביבה המוכרת – השכונה, החנויות, השכנים והמכרים שאיתם הדיירים שלנו רגילים להיפגש לפני המעבר, המקומות המוכרים בהם נהגו לצאת לטייל וכן הלאה – יכולים להישאר  חלק בלתי נפרד מהחיים, גם לאחר המעבר לבית אבות.

מעבר לבית אבות בסביבה מוכרת מקל מאוד על ההסתגלות הנפשית. תחושת הביטחון האישי מתגברת, כאשר הדייר נמצא בסביבה מוכרת וקל לו יותר להתאקלם למקום החדש, שכן הוא צריך להתרגל לכל כך הרבה דברים חדשים בעקבות המעבר בכל מקרה.

היתרונות המרכזים בבתי אבות הקרובים לביתך

בית אבות ללא שינוי אקלים מהותי

ארץ ישראל היא אמנם קטנה, אבל האזורים השונים שבה מאופיינים גם בהבדלי אקלים מהותיים:

לחות גבוהה במרכז ובשרון, יובש וחום בדרום הארץ, קר וגשום באזור הצפון וכן הלאה. 

שינויי האקלים הללו לטווח ארוך, יכולים להשפיע על ההרגשה ואף על הבריאות, עבור דיירים מבוגרים, שאינם מורגלים לאקלים שונה כל כך. במיוחד אם מצב הבריאות שלהם אינו בשיאו. כשגרים בסביבה מוכרת, מרגישים יותר טוב. אפילו ציוץ הציפורים נשמע מוכר וזה מרגיש יותר בבית.

קרבה לאזור מוכר – מעבר יותר קל מבחינה טכנית

יתרון מהותי ללא ספק באשר למעבר למגורים בבית אבות קרוב לבית הוא ההקלה על תהליך המעבר הטכני. כאשר בית המגורים נמצא קרוב לבית האבות, אפשר לבצע מעבר הדרגתי ואף לבחון את רמת ההתאקלמות של הדיירים החדשים. זאת בניגוד לבית אבות מרוחק, שלא ניתן "לקפוץ רגע הביתה" כדי להביא פריטים וחפצים שנשכחו בתהליך המעבר, אלא יש לתכנן מראש נסיעה ארוכה ומורכבת לצורך הבאתם. גם עלויות מעבר נמוכות יותר, כאשר המובילים צריכים לנסוע מרחק קצר יותר עם החפצים והציוד הנחוץ.

לסיכום, מעבר לבית אבות קרוב לבית מביא איתו יתרונות רבים וזו בדיוק הסיבה, שבתי אבות רום גני זהב ממוקמים באזורים מרכזיים, נוחים ומבוקשים, בהם קל הרבה יותר להתאקלם, להרגיש בבית ולהנות מהחיים. למידע נוסף – צרו קשר!