מחלקה סיעודית רום גני זהב

אלו דברים שחובה לבדוק אצל כל בית אבות סיעודי?

בית אבות סיעודי הוא המקום שבו אנחנו מפקידים את האנשים היקרים לנו כאשר הם זקוקים לסביבה תומכת, רגישה, מטפחת ודואגת. לכן, עבור רוב האנשים מדובר על נושא מורכב, שמן הראוי להקדיש לו תשומת לב ומחשבה. צוות רום גני זהב מסביר – איך לבחור בית אבות סיעודי ומה לבדוק לפני שמחליטים.

איך לבחור בית אבות סיעודי?

בית אבות סיעודי הוא אמנם סביבת מחיה ומגורים עבור הדיירים. אבל הוא גם מקום טיפולי ושיקומי, מיועד לתת מענה מקיף ומלא ככל הניתן, לצרכים המיוחדים של קשישים סיעודיים.

לכן, כאשר בודקים בית אבות סיעודי, חשוב לבדוק את הנושאים הבסיסיים, כמו:

  • תנאי מגורים – גודל החדר, רמת ניקיון וסביבת החדר
  • מיקום בית אבות – קרוב לבתי המשפחה, נגיש ונוח
  • צוות מקצועי
  • מגוון שירותים
  • מגון פעילויות
  • אישור משרד הבריאות ועוד.

עם זאת, אם אתם מחפשים בית אבות סיעודי שמעניק לדיירים גם סביבה מטפחת ונעימה, חשוב לבדוק קריטריונים נוספים, שהופכים אותו לבית אמיתי.

אלו דברים שחובה לבדוק אצל כל בית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי שהוא גם בית

כדי להרגיש בבית, לא די בחדר מרווח ונקי. חשוב לבדוק אם ניתן גם לעצב את החדר כרצונם של הדיירים ומשפחותיהם. האם החדר מעוצב מלכתחילה בצורה מזמינה ונעימה, האם הרהיטים בו נמצאים במצב תקין ותקני, אבל גם אסתטי ומתוחזק וכן האם מדובר על חדר פרטי או משותף עם דיירים נוספים, האם סביבת בת האבות היא מטופחת ונעימה – האם יש בחוץ גינה נעימה לטיולים בחוץ למשל?

לגבי מיקום, חשוב לבחור מיקום שיהיה קרוב למשפחה כדי לאפשר ביקורים תכופים והגעה במקרי חירום, אבל גם שהמיקום עצמו יהיה נעים, בסביבה נעימה ומטופחת, שניתן לצאת לטייל בה עם הדיירים, שיש חניה נגישה וזמינה בשפע וכן הלאה.

צוות בית אבות סיעודי

צוות מקצועי בבית אבות סיעודי חייב להיות קודם כל צוות רפואי מקצועי ומנוסה, עם זמינות של 24 שעות, המעניק לדיירים טיפולים רפואיים לפי הצורך, טיפולים דחופים, טיפולי רפואה מונעת ובדיקות תקופתיות. הצוות חייב להיות אדיב, נעים ומנוסה במתן טיפולים לאוכלוסיה סיעודית.

בנוסף, צוות סיעודי, שתפקידו לסייע לדיירים בכל הפעולות היומיומיות הנדרשות בהתאם ליכולותיו וצרכיו של הדייר – עם מאור פנים ואדיבות, נוסף על מקצועיות ללא פשרות.

לבסוף, חשוב לוודא כי יש בצוות גם תזונאית, פיזיותרפיסטים, מרפאות בעיסוק ועובדות סוציאליות, שנותנות את התמיכה הרגשית והמנטלית הדרושה לאנשים במצב סיעודי, מסייעות להם בהסתגלות למצב ומעודדות תהליכי שיקום.

כל אלה משפיעים על האווירה ולכן גם על מצב הרוח של הדיירים, על איכות החיים שלהם ועל סיכויי השיקום וההחלמה.

לסיכום, בית אבות סיעודי שראוי לשכן בו את האנשים היקרים לכם, צריך לעמוד במספר גדול של קריטריונים וברמה גבוהה של איכות ושאיפה למצוינות, לצד מידה רבה של רגישות ואהבת אדם. אלה גם הערכים המנחים אותנו ואת העשייה שלנו בבתי אבות רום גני זהב. למידע נוסף – צרו קשר!

קראו עוד בנושא: