מחלקה סיעודית רום גני זהב

כיצד מחליטים אם יש צורך לעבור למחלקה סיעודית בבית האבות?

בתי אבות רבים בישראל ובעולם נותנים מענה אופטימלי לקשישים ובני משפחותיהם, כאשר אלה רוצים לוודא כי הם מקבלים סביבה בטוחה, תומכת ואף מענה למצבים של בדידות, לצד קשיים נוספים המגיעים לפתחו של אדם בגיל זקנה.

עם זאת, מצבם של קשישים מטבע הדברים עשוי להשתנות במהלך השהות בבית אבות ולכן חשוב לוודא כי בית האבות מציע גם מחלקה סיעודית – אם וכאשר יזדקקו לה. לאחר שאתם מאתרים בית אבות כזה, נשארת שאלה אחת חשובה – איך מחליטים מתי לעבור למחלקה סיעודית?

כיצד מחליטים אם יש צורך לעבור למחלקה סיעודית בבית האבות?

מחלקה סיעודית בבית אבות

רום גני זהב הם בתי אבות המציעים לדיירים סביבה אופטימלית, מטפחת ונעימה לבני גיל הזהב, לצד מחלקה סיעודית יוקרתית, מקצועית, מושקעת ואיכותית, המיועדת לקשישים סיעודיים המגיעים לבית האבות וכן לדיירים ותיקים, שהפכו סיעודיים עם הזמן.

כדי להבין מתי הגיע הזמן לעבור למחלקה סיעודית בבית אבות, חשוב להבין מהו מצב סיעודי.

מה זה מצב סיעודי?

אדם סיעודי הוא אדם שאינו מסוגל לבצע בכוחות עצמו פעולות יומיומיות בסיסיות. קשישים רבים מגיעים עם הזמן למצב סיעודי ולכן קיומה של מחלקה סיעודית בבית אבות הוא חשוב כל כך.

כאשר עולה שאלה אם הגיע הזמן לעבור למחלקה סיעודית, יש לבחון את יכולתו של אדם לבצע מספר פעולות ספציפיות:

  • קימה ושכיבה מעבר עצמאי ממצב שכיבה למצב ישיבה ועמידה
  • ניידות הליכה עצמאית ויכולת התמצאות. לשם כך דרושה ראיה טובה, יכולת הליכה – גם אם נעזרים בהליכון. יכולת התמצאות שכלית ברמה טובה וכן הלאה.
  • לבישה ופשיטה עצמאית של בגדים רמת המסוגלות להתלבש ולהתפשט לבד, עם מעט עזרה, או ללא עזרה כלל או עם תלות מלאה בסיוע.
  • אכילה ושתיה היכולת לאכול ולשתות באופן עצמאי וללא עזרה, גם כאשר מדובר על נטילת תרופות ללא סיוע. יתכן צורך בסיוע חלקי בנטילת תרופות ובישול בגלל עיוורון לדוגמה.
  • רחצה היכולת לבצע באופן עצמאי פעילויות היגייניות בסיסיות כמו רחצה באמבטיה או מקלחון, חפיפת ראש ועוד.
  • שליטה על סוגרים היכולת לשלוט על פעילויות המעיים והשתן, ללא צורך בקטטר, או חיתולים.
  • יכולת קוגניטיבית קשישים רבים מאובחנים על ידי רופא מומחה בתור תשושי נפש. מצב זה מאופיין בירידה ביכולת הקוגניטיבית, אשר מתבטאת ביכולת שיפוט לקויה, ירידה בזיכרון, חוסר התמצאות ועוד. גם מצב זה מחייב סיוע סיעודי.
  • מצב בריאותי קשישים רבים לוקים במחלות כרוניות ומצבים בריאותיים לקויים אחרים, המחייבים טיפול סיעודי מסביב לשעון והשגחה רפואית. גם במקרים כאלה יש צורך בטיפול סיעודי.

 

לסיכום, ההחלטה על מעבר למחלקה סיעודית נעשית בעזרת אנשי מקצוע לפי מדדים מוגדרים ומסודרים, בתיאום עם המשפחה ועם הקשיש המטופל. רום גני זהב מפעילים מחלקות סיעודיות בבתי אבות, המאופיינות בצוות מקצועי, מסור ואדיב, סביבה נעימה, מטפחת ומשקמת.  למידע נוסף – צרו קשר!