מחלקה סיעודית רום גני זהב

איך בוחרים מוסד סיעודי לקשיש?

בחירת מוסד סיעודי לקשיש היא בחירה מורכבת, שיש לה היבטים רגשיים לצד היבטים מעשיים חשובים. הבחירה הופכת אף בעלת משמעות גדולה יותר, כאשר הקשישים לרוב מתמודדים עם רגשות מורכבים בעקבות הפיכתם לסיעודים, רגישים יותר ולכן גם זקוקים למעטפת תומכת, מנחמת ומקצועית. צוות רום גני זהב מסביר – איך בוחרים מוסד סיעודי לקשיש?

מתי כדאי לשקול בחירת מוסד סיעודי לקשישים?

קשישים רבים מתמודדים עם מצב שאינו מאפשר להם עוד לדאוג בכוחות עצמם לצרכים בסיסים כמו רחצה, אכילה, התמצאות ועוד. הגורמים למצבים אלה הם מגוונים, אך התוצאה היא אחת – זהו מצב סיעודי המחייב טיפול סיעודי מסביב לשעון, כדי לדאוג לרווחתו של הקשיש, לאפשר לו לחיות בכבוד, להגן עליו ואף לפעול למען שיקום היכולות השונות שנפגעו.

במקרים בהם לא ניתן לספק את הטיפול המתאים במסגרת הבית, כאשר המשפחה אינה יכולה לדאוג לקשיש לכל צרכיו בצורה נאותה, חשוב לקחת בחשבון את האפשרות של מוסד סיעודי לקשישים, אשר בו ניתנת מעטפת שירותים מלאה, מקיפה ומותאמת לצרכים המיוחדים של קשישים סיעודיים.

מוסד סיעודי לקשיש

בחירת סוג מוסד סיעודי בהתאם למצבו של הקשיש

כאמור, קיימים גורמים שונים למצב סיעודי, כמו גם רמות שונות של מצב סיעודי וכן צרכים סיעודיים משתנים, כמו מצב סיעודי זמני לעומת מצב סיעודי קבוע ועוד. משום כך, הפרמטר הראשון בבחירת מוסד מתאים עם מחלקה סיעודית לקשישים הוא בחירת מוסד מתאים לטיפול במצב הסיעודי הנתון.

לדוגמה, יש מוסדות סיעודיים שנותנים טיפול לתשושי נפש ויש כאלה שאינם מוסמכים, או מורשים בכך.

בנוסף, על המוסד להיות מסוגל לספק רמת חיים מתאימה לקשיש. רמת חיים אליה הוא מורגל, שתקל על ההסתגלות שלו למקום.

לבסוף, צוות המוסד, מגוון השירותים והפעילויות הניתנות בו גם הן פרמטרים חשובים. לדוגמא:

  • השגחה רפואית מסביב לשעון על ידי רופאים ואחיות
  • ציוד רפואי מתאים למגוון צרכים ומצבים
  • טיפולים שיקומיים כמו פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ועוד
  • עובדת סוציאלית המעניקה ליווי ותמיכה רגשית – נפשית להקלה על ההסתגלות למצב ולמקום
  • דיאטנית להתאמת תפריט מאוזן ומדויק לצרכי הקשיש
  • פעילויות פנאי מגוונות ומעשירות
  • התאמת התנאים ככל הניתן להרגלים ולצרכים של הקשיש
  • מתן אפשרויות בחירה, עצמאות ויחס מכבד לקשיש
  • קרבה לבתי המגורים של המשפחה 
  • סביבה חיצונית אטרקטיבית המאפשרת טיולי חוץ נעימים ועוד.

 

נוסף על כל אלה, מוסד סיעודי לקשיש המקפיד על מתן מענה מלא ואיכותי, מבטיח גם גישה ויחס אחיד של צוות המקום תוך הקפדה על כבוד הדיירים, על האינדיבידואליות שלהם, על הצרכים הרגשיים, הפיזיים והמנטליים במקביל.

לסיכום, רום גני זהב – בתי אבות סיעודיים יוקרתיים, מעניקים מעל 20 שנה טיפול אוהב, מסור, מקצועי, אישי וחם לדיירים במגוון מחלקות, בהתאמה אישית תוך מתן מעטפת מלאה ואיכותית של כל השירותים הנדרשים ועוד הרבה יותר מזה. צרו קשר לקביעת פגישת היכרות והתאמה אישית.