מחלקה סיעודית רום גני זהב

מה ההבדל בין בית אבות סיעודי לדיור מוגן?

רום גני זהב – בתי אבות סיעודיים יוקרתיים, מעניקים את הטיפול המקצועי והמסור ביותר מעל 20 שנה – לאנשים היקרים לכם. מתלבטים בין דיור מוגן לבין בית אבות סיעודי?

צוות רום גני זהב מסבירים מה ההבדלים בין השניים ולמי מתאים כל אחד מהם.

ההבדל בקהל היעד בין דיור מוגן לבין בית אבות סיעודי 

ההבדל העיקרי בין דיור מוגן לבין בית אבות סיעודי טמון בסוג הדיירים להם מיועדת כל אחת מן המסגרות. בית אבות סיעודי מעצם הגדרתו מיועד לקשישים הזקוקים לטיפול סיעודי מקצועי, כלומר: השגחה מקצועית 24/7, התאמת תפריט מדויק מבחינה תזונתית לצרכי הדיירים, טיפולים שיקומיים מסוגים שונים בהתאמה אישית לדיירים, צוות רפואי זמין סביב השעון לכל צורך, טיפולים מונעים וציוד מקצועי מתאים.

לעומת זאת, דיור מוגן מיועד בבסיסו לאוכלוסייה מבוגרת בעלת יכולת התנהלות עצמאית לחלוטין, שאינה זקוקה לתמיכה סיעודית בפעולות יומיומיות, אלא מגיעה למסגרת הדיור המוגן בעיקר כדי לפוגג את הבדידות ולשהות בחברת בני אותו גיל, במסגרת המספקת תעסוקה ועניין, לשפר את איכות החיים ולהנות מפעילויות מיוחדות, שמתקיימות במיוחד עבורם במסגרות אלה. 

כאמור, ההבדל בין קהלי היעד הוא גם הגורם להבדלים במסגרות עצמן ובמה שהן כוללות.

למעשה מסגרות דיור מוגן אינן מותאמות ואינן מצוידות בכלים המתאימים לתת מענה ולספק את הצרכים של דיירים סיעודיים ואילו רוב הדיירים השוהים במסגרת דיור מוגן עשויים שלא למצוא את עצמם במסגרת בית אבות סיעודי, פרט למשל למקרים בהם בני זוג שוהים ביחד במסגרת סיעודית, למרות שאחד מהם אינו סיעודי, כי הם רוצים להישאר ביחד.

מה ההבדל בין בית אבות סיעודי לדיור מוגן?

מאפיינים של בית אבות סיעודי או דיור מוגן – איך בוחרים?

כאמור, בחירה בין בית אבות סיעודי לבין מסגרת דיור מוגן נשענת על צרכי הדיירים. דיירים הזקוקים למסגרת סיעודית, הכוללת השגחה של 24 שעות ביממה, צוות רפואי פעיל כל שעות היממה וציוד רפואי מתאים, לצד פעילויות וסוגים שונים של מענה לצרכים סיעודיים, מתאימים כמובן למסגרת של בית אבות סיעודי.

לעומת זאת דיירים מבוגרים עצמאיים, המעוניינים לעבור למסגרת בגלל יתרונות אחרים שיש בה כמו ניקיון, תחזוקה, פעילויות וחברה, מתאימים למסגרת של דיור מוגן.

כך או כך, חשוב לבחון באופן פרטני מה מציעה לכם כל מסגרת, האם היא מציעה עמידה בסטנדרטים גבוהים מספיק לטעמכם? האם אתם רואים בה מסגרת נעימה, תומכת ומכילה? האם אתם רואים שיש במסגרת הזו שאיפה לתת מענה לכל צרכי הדייר תוך הסתכלות הוליסטית?

אם התשובה היא "כן" לכל השאלות הללו, ייתכן מאוד שמצאתם את המסגרת המתאימה ביותר.

לסיכום, רום גני זהב מציעים בתי אבות סיעודיים יוקרתיים, לדיירים מבוגרים הזקוקים למסגרת סיעודית ברמה גבוהה, עם טיפול מקצועי, השגחה מסביב לשעון ומעטפת של שירותים מותאמים. לבדיקת התאמה והיכרות – צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם!

>> מחפשים בית אבות סיעודי בהרצליה?