מחלקה סיעודית רום גני זהב

מחירי בתי אבות סיעודיים: על פי מה נקבע המחיר?

בתי אבות סיעודיים נותנים מענה לאוכלוסיה גדולה של קשישים, הזקוקים להשגחה צמודה בגלל מצב שאינו מאפשר להם לדאוג לעצמם ברמה הבסיסית ביותר. עם זאת, גם כאשר מגיע הרגע לבחור בית אבות סיעודי לאנשים היקרים לכם מכל, יש לבחון כמה עולה בית אבות סיעודי ומה משפיע על המחיר. צוות רום גני זהב מסבירים – איך קובעים מחיר בית אבות סיעודי?

מחיר בתי אבות סיעודיים לפי סוג בית האבות

קיים טווח רחב של בתי אבות סיעודיים – בין בתי אבות סיעודיים ציבוריים, או ממשלתים לבין בתי אבות פרטיים ברמות שונות של יוקרה. 

כל בית אבות סיעודי – בין אם הוא בית אבות סיעודי פרטי יוקרתי ובין אם הוא בית אבות סיעודי ציבורי ממשלתי, חייב לעמוד בדרישות חוק ספציפיות, המתייחסות לאופן הטיפול ואופי ההשגחה.

עם זאת, בית אבות סיעודי פרטי יכול לספק לדיירים מגוון רחב של שירותים ופעילויות מעבר למתחייב לפי החוק, כדי לתת לדיירים איכות חיים גבוהה יותר.

דבר זה מתאפשר כמובן בזכות המימון המגיע מהדיירים, אשר יכולים במקרים רבים לבקש חדר פרטי, פעילויות מיוחדות, תפריט מיוחד ועוד.

מחירי בתי אבות סיעודיים

מה משפיע על מחיר בית אבות סיעודי?

כאמור, בתי אבות סיעודיים פרטיים בניגוד לבית אבות ציבורי, דורשים תשלום עבור הדיור והטיפולים. עם זאת, גם בתי אבות פרטיים גובים מחירים בטווח משתנה, אשר תלוי במספר גדול של גורמים:

  • מיקום בארץ
  • חדרים פרטיים, או חדרים זוגיים
  • איכות המתקנים במתחם
  • מגוון ואיכות הפעילויות במתחם
  • רמת תחזוקה, אסתטיקה ועיצוב ועוד.


מלבד התנאים המשתנים בין רמות שונות של בתי אבות סיעודיים, המחיר כולל תמיד את עלויות ההשגחה הצמודה, הטיפול הרפואי החיוני לדיירים סיעודיים, מכשור ומתקנים מתאימים ותחזוקה שוטפת שלהם, ניקיון, עלויות מים, חשמל, ביטוחים, חימום וקירור, לצד אינספור עלויות תפעול נוספות. 

ניתן לקבל סיוע במימון בית אבות סיעודי פרטי במסגרת ביטוח סיעודי של קופות החולים, או במסגרת ביטוח פרטי, בהתאם לתנאי הפוליסה ולכן חשוב לבדוק אם אתם זכאים לסיוע כזה.

מחיר בית אבות סיעודי לעומת מחיר דיור מוגן

מטבע הדברים, בית אבות סיעודי נדרש להעניק לדיירים מגוון מורכב ומקצועי יותר של טיפולים, השגחה רפואית וסיוע סיעודי ולכן המחיר הבסיסי ביותר של בית אבות סיעודי יהיה גבוה יותר מאשר דיור מוגן. אבל קיימות כאמור רמות שונות של בתי דיור מוגן ובתי אבות סיעודיים ולכן ייתכן גם מחיר גבוה יותר של מסגרת דיור מוגן לעומת מחיר בית אבות סיעודי בהתאם לרמת היוקרה, המתקנים והשירותים הניתנים במסגרת.

לסיכום, עלויות בית אבות סיעודי פרטי עשויות להשתנות בהתאם למספר גדול של פרמטרים וכן בהתאם לצרכים אינדיבידואליים של הדיירים. לכן, כדי להבין אם המחיר המוצע מתאים לתקציב ולאפשרויות שלכם, מומלץ ליצור קשר עם הצוות המקצועי שלנו.

עוד באותו נושא – מהי מחלקה סיעודית בבית אבות?